PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826901}

Magiczny świat Davida Copperfielda

The Personal History of David Copperfield
5,3 893
oceny
5,3 10 1 893
Magiczny świat Davida Copperfielda
powrót do forum filmu Magiczny świat Davida Copperfielda

Chcialbym aby jakis geniusz wytlumaczyl mi, jakim cudem w 18-sto wiecznej Angli, Hindus byl bohaterem Dickens`a - jestem pewien, ze jest wiele poprawnych teori

ocenił(a) film na 2
mauser8x57

...a chociażby z tego powodu, że od połowy XVIII wieku Indie były kolonią Brytyjską ale już wcześniej sporo Hindusów przywieziono do Anglii. Oczywiście nie po to, aby się zapisywali do klubów dżentelmena ale do ciężkiej, gównianej pracy.
Podejrzewam jednak że tytułowy bohater był anglikiem. O Hindusie w ówczesnych czasach nikt by nie napisał książki a jeżeli już to i tak by tego nie wydano.

czessix

proste - byli "przywozeni" jako sluzba - taka jest historia, ktora usilnie stara sie zatuszowac

ocenił(a) film na 5
mauser8x57

To że jest hindusem to jeszcze mały problem ale z multikulti zaszaleli w tym filmie na całego. Czarna matka i biały syn albo ojciec azjata czarna córka. Ich już nawet nie to że jakiekolwiek realia historyczne nie obchodzą to nawet biologia jest nie istotna a szkoda bo film może nie rewelacyjny ale nie był najgorszy

Scooter23

pieknie, trafiles perfekcyjnie w sedno sprawy. Mam raczej otwarty umysl ale juz naprawde zaczynam tym zygac... Nie ogladalem tego "dziela"... Jest tez serial o Annie Boleyn, ktora gra murzynka - juz nie mam sil....

mauser8x57

To nie obsada czy multi kulturowość w filmie jest problemem. Ten problem jest w was.

cjtsd

Nie oceniaj podług siebie.
Skoro ty dałeś sobie wsadzić jakiś problem i teraz jesteś patafianowski, to nie jest równoznaczne z tym, że inni też sobie dają coś wtykać - to jest właściwie Twój i tylko Twój problem.

mauser8x57

Dawno się tak nie uśmiałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones