PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765479}

Chance

7,1 2 273
oceny
7,1 10 1 2273
Chance
powrót do forum serialu Chance

Przetrwałem sezon tylko dlatego, że obejrzałem go w dwa dni. Akurat na SKY wrzucili to do obejrzenia.
Kiedyś Laurie mówił, że miliony zarobione na roli w serialu Doktor House pozwalają mu przebierać w w propozycjach. Chyba stracił nosa bo Chance jest żenującym filmidłem.
Jego największą wadą jest kompletna niewiarygodność, przerysowanie i naiwność. Neuropsychiatra traci głowę dla pacjentki, zachowuje się kompletnie irracjonalnie i pozwala aby psychopata uczył go życia. Wszystko szyte grubymi nićmi i ściegiem tak rzadkim, że słoma sypie się z tego w każdym kacie. Rzeczywiście najciekawiej wypada chyba kompletnie drewniany ( nie krytykuję, w tym przypadku chodzi mi o narzuconą rolę) Suplee. Również mało wiarygodna postać ale przynajmniej budzi jakiekolwiek zainteresowanie. Resztę oglądałem zastanawiając się co mnie to właściwie obchodzi.
Oczywiście filmy ogląda się między innymi po to, żeby trochę odskoczyć od rzeczywistości jednak moim zdaniem jeśli nie mamy do czynienia z SF to jednak minimalny poziom realizmu.
Jest tyle serialów, że ten można sobie darować.

Borys_17

Cóż, niektóre seriale nie są dla każdego. Nie widzisz pewnych rzeczy, to wydaje Ci się puste. Jeżeli nigdy nie zamroczyło Cię z powodu jakiejś kobiety, to masz smutne i szare życie - nie znaczy że złe, znaczy że bez fajerwerków.
Przerysowania owszem są, miejscami nawet zbędne, ale nie tam gdzie się ich dopatrujesz. Postać D łącząca pragmatyzm i psychopatię w narzędzie czynienia arbitralnego, bezinteresownego dobra to majstersztyk. Uczy psychologa jak sobie radzić z demonami - nie ma ukończonych szkół, nie ma dyplomu ani praktyki. Za to demony jedzą mu z ręki do tego stopnia, że D jest bezwarunkowo szanowany przez środowisko weteranów, nie zwykłych, tylko takich zdrowo pokaleczonych (tak widziani weterani to ikona skrajnego okaleczenia psychiki przez traumatyczne doświadczenia).
- Nie przeszkadza wam że nigdy nie był w wojsku?
- Nie, on przeżył więcej niż my wszyscy razem wzięci...

Generalnie jest to serial o czymś innym, niż odbierasz. Jak dziecko, które myśli, że Shrek jest historią o zielonym ludku i gadającym ośle i stwierdza że już jest za małe na takie bajki.

roball_2

Jak widzisz, filmu celowo nie oceniłem. Po co psuć zabawę innym, którzy zauważyli w tym filmie coś czego ja nawet nie podejrzewałem. Generalnie ciekawa wypowiedź, szkoda tylko, że pojawiły się w niej jakieś osobiste wycieczki o życiu bez fajerwerków...
Podsumowując - widzę to wszystko o czym napisałeś, skąd pomysł, że mi to umknęło? W dalszym ciągu uważam ten serial za kiepsko napisany, przerysowany, zbędny. Próbowałem też dopasować słowo majstersztyk do jakiegokolwiek aspektu tego filmu i nie udało mi sie...
A Shrek? Moim zdaniem to jest historia o zielonym ludku i gadającym ośle. W każdym razie mam taką nadzieję! To, że przemycono trochę dowcipów oraz odniesień, które są skierowane dla dorosłych nie zmienia tego, że jest to bajka dla dzieci. I do tego całkiem przyzwoita.

ocenił(a) serial na 8
Borys_17

Witam.
Na mnie wręcz przeciwnie ,,zadziałał" serial.
Od wielu wielu lat, oglądam seriale kryminalne, jak i pełnometrażowe filmy i tak zaciekawił mnie chance.
Czemu mnie się spodobał ten serial ? a to skuli mrocznego klimatu.
Wszystko dzieje się powoli, nie raz może nas zaskoczyć.
Myślimy że ta postać jest taka i ciągle tak rzekomi twórcy nam wmawiają a tu... oszukanie nas.
(nie mówię że to na wszystkich zadziała)
Wpierw zaczynałem o zwykłych, krótkich, szybkich kryminalnych serialach, typu NCIS, kryminalne zagadki NY,LV itp. ale to zaczęło się nudzić, powtarzać, więc zainteresowałem się innymi, np. Kości, elementary, sherlock, a ostatnio od netflixa oglądam kryminalne seriale z główną rolą mniej znanych bohaterów, a według mnie najlepszym elementem tych seriali jest NIE skierowanie ich dla dzieci, więc można zobaczyć bardzo brutalne sceny itp.
Takie jest moje zdanie, a Twoje może być inne, tak czy inaczej wszystko zależy od gustów :)

Borys_17

Irytujące detale potrafią zepsuć serial. Mnie na tyle wciągnął pomysł, że wybaczam, Ciebie odrzuciło - z tym nie dyskutuję. Dałeś jednoznacznie negatywną wypowiedź o serialu ("najciekawiej" w tym kontekście to nadal pejoratyw) - i to już mnie skłoniło do odpowiedzi. Pomysł uważam za majstersztyk, scenariusz czy realizację - już nie. Co nie zmienia faktu, że nie powiem o Chance że jest zły. Jest szary, jak tonacja jego kadrów.
Uwaga o życiu nie była osobista, to abstrakcyjna konkluzja - na początku zdania jest "jeżeli". To tak w nawiązaniu do Twojej uwagi o ślepym zauroczeniu, to akurat się zdarza. W fabule są większe buble :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones