PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843840}

Avenue 5

5,9 2 503
oceny
5,9 10 1 2503
Avenue 5
powrót do forum serialu Avenue 5

... że serial mnie zaciekawił, jako zatwardziałego fanatyka nurtu SF. Określiłbym go raczej jako czarną komedię, bo już w pierwszym odcinku dostajemy cztery trupy. Pomimo lekkiej głupkowatości i swoistej "litentia poetica", która zmusza nas do przymknięcia oka na małe przegięcia, są też momenty poważniejsze, tak jak np. występ stand-upera, przerwany przez orbitujące za jego plecami, widoczne za oknem zwłoki.
Mam przeczucie, że ta historia jeszcze się rozkręci. Zautomatyzowany statek z 5 tys. rozpieszczonych turystów o słabych nerwach zbacza z kursu. I nawet fałszywa załoga z fałszywym kapitanem na czele, skompletowana z aktorów podstawionych dla dobrego PR z pasażerami, jeszcze nie wie, kiedy tak naprawdę wrócą do domu, czy wystarczy im żywności albo tlenu? Co może pójść nie tak? ;)
Mam wielką nadzieję, że opowieść zaskoczy mile nas widzów i runie w paszczę szaleństwa, gdy zaczną opadać pozory cywilizacji i priorytetem stanie się przetrwanie za wszelką cenę. "Cukierkowa", trochę utopijna wizja pierwszych odcinków ma dużą szansę na przeobrażenie się w krwawe piekło, gdy statek stopniowo pogrąża się w głębinę kosmosu.
Na koniec pochwalę całkiem dobre zdjęcia i efekty specjalne, których - choć niewiele - ale za to na profesjonalnym poziomie.

ocenił(a) serial na 8
koniowizamelduj

Zgadzam się z twoją wypowiedzią, z początku pomyślałem że mam do czynienia z drugim ,, Orville " ale przy drugim odcinku i akcji z trumnami nie miałem już wątpliwości że twórcy mają swój własny, pokręcony pomysł.
Liczę na to że wątek z ,, pozbyciem się 500 " się rozwinie, myślę że postać Herman'a jest na tyle idiotyczna i egoistyczna że może to rozważać.
Już widzę 500 przemielonych pasażerów formujących ,, pierścień " wokół statku :O

koniowizamelduj

Po pierwszym odcinku byłem lekko zniesmaczony poziomem. Ni to S-F ni to komedia, a do takiego Orville (który przecież też na początku nie zapowiadał się zbyt zachęcająco a skończył wg mnie rewelacyjnie) baaardzo daleko, jednak po 3-cim odcinku mam nadzieję że coś się rozkręci. Faktycznie jest specyficzny i pokręcony humor. Jest jakiś plan. Tylko odcinki kończą się nieco zbyt nagle - jakby były urwane (30 minut każdy). Na razie daję tylko 5, ale czekam na 4ty odcinek.

koniowizamelduj

Po pierwsze bardzo fajnie to napisałeś, a po drugie podzielam praktycznie większość z tego.
Oczekiwałbym oczywiście czegoś bardziej poważniejszego, zwłaszcza, że sam pomysł ma naprawdę potencjał na ciekawe scifi, w jakimś sensie mogące być jednym z rozwinięć filmu "Pasażerowie". Niemniej obsada, a konkretnie bohaterowie, jakkolwiek po kilku odcinkach można się do nich przyzwyczaić, jednak pewnej konwencji tego serialu nie zmienią i zawsze będzie tu z lekka luźne podłoże, trzymające całość w charakterze "Dobrego miejsca" - jakkolwiek dramatyczny obrót wydarzenia by nie przyjęły.
Odsuwając jednak na bok całą otoczkę, są momenty, że niektóre sytuacje skłaniają do poważnych refleksji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones