Hugh Laurie

James Hugh Calum Laurie

8,7
24 750 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hugh Laurie

Dobry aktor to taki który zainspirował przynajmniej jedną generację i utorował drogę do kariery tysiącom innym aktorom całego świata, którego udolnie mniej lub bardziej kopiowałyby pokolenia naśladowców, lub potrafi wcielić się w KAŻDĄ rolę BEZ WYJĄTKU, a takich jest mnóstwo i to nawet nie w mainstreamowym kinie i telewizji jaką bez wątpienia jest FOX, gdzie za JEDEN odcinek aktor dostaje milion dolarów. Większość fanów House'a nie widziało jego wcześniejszych kreacji, a trzeba bez bicia przyznać, że wcale się nie różniły od jego życiowej kreacji dr. House'a pod względem umiejętności aktorskich, a były one dość przeciętne. W przypadku Hugh Laurie postać, w którą się wcielił jest charyzmatyczna, nic więcej, zaś widzowie House'a zwyczajnie nie widzieli poprzednich dokonać Hugh, bo jedyna różnica jest taka, że kiedyś było to 101 Dalmatyńczyków i Stuart Malutki, a teraz to House i odtwórca pod względem całego kunsztu aktorskiego jest doceniany tylko dlatego, że to House, a nie dlatego, że nazwisko Al Pacino lub De Niro mówi samo za siebie - ci aktorzy są szanowani za każde przedsięwzięcie, a nie dlatego, że Marlon Brando pasuje do roli Ojca Chrzestnego, tylko niezależnie od różnorodności nieraz całkowicie odmiennych kreacji zawsze trzyma najwyższy poziom, zaś jeszcze nigdy nie widziałem, żeby aktor 3-5 planowy spełniał kryteria dobrego aktora, i to za jedną postać. Sam fakt, że serial jest dobry jako całokształt to jeszcze nie powód żeby zrzucać wszystko na barki jednego aktora który w nim gra (to tak jak by całość podźwignął scenograf lub operator kamery - takie przecenianie jest dość tendencyjne) i patrzeć przez jego pryzmat na ogół pracy, i żeby chociaż sam serial wychodził poza normy, był pod jakimś względem przynajmniej nowatorski, który by nakreślił nowe standardy - jak już NAWET kiczowata, ale kultowa Moda Na Sukces, albo dorównywałby przynajmniej takiemu banalnemu "Beverly Hills 90210" i jeszcze bardziej miałkiemu "Power Rangers", które mimo wszystko zaliczają się do takiej kategorii bo bez wątpienia stworzyły nowe standardy kina młodzieżowego - a to zwykły serial telewizyjny produkcji FOX jak setki i tysiące innych programów i seriali telewizyjnych, który nigdy nie wywarł żadnego najmniejszego wpływu na świat seriali i nie wywrze. 41 MIEJSCE W RANKINGU ŚWIATOWYCH AKTORÓW? - NA JAKIM WY ŚWIECIE ŻYJECIE?!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pawelkostomloty

Swoją drogą szanuję każdego, kto ciężko pracuje i odnosi dzięki temu sukces, pracoholika i perfekcjonistę (nie w pejoratywnym znaczeniu jako dewianta społecznego, tylko w tym pozytywnym), mówię tylko, że H. Laurie jest lekko przereklamowany jako aktor - tylko w tym kontekście (nie jako wzór do naśladowania czy osoba), a nie że jest beznadziejny, ale jako człowiek ciężko pracujący na pewno zasługuje na szacunek i wielu może się od niego uczyć - wiem, że ciężko pracuje bo tak się składa, że interesuję się kinem. Tak przy okazji patrząc na twój język wnioskuję, że to bolesne spojrzeć w lustro a potem wyładować to w internecie, no nie?

0600809730

Nie warto mnie komentować bo jestem alkoholikiem i nie jesteś pierwszym, którego obraziłem. Nieistotne, twoja akcja wywołała reakcje, było to naturalne i prawdziwe bez względu na używki pod wpływem których to pisałem. To nie jest zwykły serial, odważyłeś sie na własną opinie, dostałeś inną. Musisz z tym żyć nara.

pawelkostomloty

Głupi jesteś i tyle. Nie umiesz inteligentnie odpowiedzieć to piszesz takie farmazony, jakbyś nie miał ojca... "nara"

0600809730

Mylisz się i to bardzo. Dr House przeciętny ?? Może dla ciebie. Lot Feniksa ? Człowiek w żelaznej masce?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones