Hugh Laurie

James Hugh Calum Laurie

8,7
24 707 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hugh Laurie

"Jeśli człowiek przez trzy tygodnie musi rozgrywać partię szachów, korzystając z kompletu, w którym brakuje sześciu pionków, wszystkich wież i dwóch gońców, z kibicem, który na jednej dłoni ma wytatuowane >>nienawiść<<, a na drugiej >>nienawiść<<, zaczyna doceniać w życiu drobne przyjemności."

Jest to (zaczerpnięty z "dziennika") fragment książki pana Lauriego o tytule jak w temacie. Sam nie miałem przyjemności jeszcze jej przeczytać, ale zapowiada się pysznie. Może ktoś inny podzieli się wrażeniami? Może sam napiszę wkrótce coś więcej...

tom6k

O ,miło wiedzieć ,że napisał książkę :) Czyżby poza serialem też był taki bystry i sypał genialnymi tekstami z rękawa? :)

pozdrawiam

Kwic

Książkę przeczytałam tydzień temu. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Wciąga od samego początku i trzyma w napięciu do końca, nie mogłam się oderwać. No i to specyficzne poczucie humoru Pana Laurie'go. Gorąco polecam!
Jeżeli ktoś chce, to poniżej zamieszczam link do pierwszych 2 rozdziałów książki.
http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/id,35443,kw,35443,fragment.html

Kwic

Jestem w trakcie czytania.Ksiazke trzeba czytac powoli, bo Laurie sypie takimi textami,ze czlowiek nie wie co ze soba zrobic.Dochodze do wniosku ,ze dialogi Housa sa textami spontanicznymi Lauriego.Bo jest to identyczny typ aroganckiego,ironicznego,sakrastycznego humoru ,ktory momentami wyciska lzy ze smiechu czytelnika/widza.Moim zdaniem ksiazki kryminalne,thrillery etc powinny byc pisane wlasnie w taki sposob.Ksiazka wciaga,ma normalna,ciekawa fabule oraz swietnego bohatera,ktory swoimi przemysleniami w trakcie dialogow oraz swoistymi ripostami bawi czytelnika ktory widzi House'a jako bylego zolnierza tym razem w UK a nie szpitalu w USA :)
Polecam mimo nieprzeczytania do konca ;) Dla fanow House pozycja obowiazkowa.

Pozdro

black_widow666

Również jestem w trakcie. Popieram co do dialogów dr House i dialogów w książce pana Lauriego. Książka na prawd ę fascynująca. Polecam!

Kwic

Na książkach się nie znam, ale wiele trafnych komentarzy ,właściwie tak jest zbudowana opowieść.

tom6k

Czytalam recenzje "Sprzedawcy..." w Dzienniku i ponoc jest swietny. Dostal 5 gwiazdek na 6 :D Na pewno przeczytam z tym, ze uwazam, ze cena ksiazki jest kosmiczna. Wiadomo, ze wiekszasc ksiazek nie jest zbyt tania, ale 39zl!? Zazwyczaj tyle kosztuja wersje w twardej oprawie i z innymi bajerami. No ale trudno, bedzie trzeba sie szarpnac :D

Julka_21

ekhm 39 zl ? to jest ponad 400 stron...czcionka przystepna.Poza tym ksiazki srednio po 5-6 dyszek stoja w twardej oprawie i najczesciej rownie zawieraja pare fotografii w srodku...

tom6k

Ja polecam!!!!!!! Zaczytuję się tą książką! Jest rewelacyjna!
Ktoś napisał w recenzji, że odkładał ją żeby móc dłużej ją czytać...mam to samo! Świetna!

aleida_wenus

To ja mam tak samo z odkladaniem...
Mam ja od moich urodzin ( ach raptem 2 dni :), ale nie mam serca jej zaczac. Oczywiscie jak zaczne to skoncze jeszcze tego samego wieczoru, a bardzo sie tego obawiam haha

tom6k

Przeczytałem, w jeden dzień - cena faktycznie trochę za wysoka.

oceniając w skali ocen szkolnych

akcja - 5
napięcie - 3
humor - 6

Dla porównania podam swoje oceny "Kodu Leonarda daVinci" Dana Browna

akcja - 1
napięcie - 1
humor - 1

Mnożąc przez siebie wychodzi, że książka Lauriego jest 90 razy lepsza. Tak więc gorąco polecam!

tom6k

tom6k dzieki za porownanie do kodu leonarda da vinci, bo ta ksiazka byla dla mnie tragiczna. w takim razie chyba skusze sie na sprzedawcow broni:)

użytkownik usunięty
tom6k

mam pytanie czy wiecie moze czy Laurie napisal jeszcze cos\lub ma zamiar?
a i slyszeliscie ze sprzedawca broni ma byc z ekranizowany?

Napisał jeszcze jedną książkę, ale nie została jeszcze wydana. Tytuł to chyba "Paper soldier".

Saphira

premiera w 2009, ale już są trailery na youtubie

tom6k

nie umiałam znaleźć.... ale książka bardzo mi się podobała. No dobra, moim zdaniem była świetna :)

tom6k

Można prosić o podrzucenie linku?? ;) Będę bardzo wdzięczna, książka bossska, choć jestem dopiero w połowie. Nie mogę się doczekać filmu ;)

tom6k

Zamówiłam sobie też książkę ale jeszcze nie przyszła, już na sama myśl przeczytania sie ciesze xD ta drugą "The paper soldier" też będe chciała jak badzie możliwość kupienia :D

tom6k

Mam 'Sprzedawcę broni' i przeczytałam książkę już dwa razy ;)

Jest taka swietna, że gdy zbierzemy te wszystkie Wasze pochwały to i tak będzie za mało ;)

A 39zł to wcale nie jest tak dużo jak na taki extra utwór;) Szkoda tylko,że oryginał ukazał się w 1996 bądź '97, a został przetłumaczony na język polski dopiero w 2007r. ;(


A sir Laurie o ile mi wiadomo często dodaje własne teksty do scenariusza serialu Dr. House.

tom6k

łii książka przyszła i jest bardzo fajna :D

się nie dziwie że dodaje własne teksty do Housa przecież on jest taki inteligentny^^

Risika_93

jak czytałam książkę miałam wrażenie, jakbym oglądała house'a po prostu...to samo poczucie humoru, ta ironia i sarkazm...książka była naprawdę genialna, polecam każdemu ;) laurie ciągle mnie zaskakuje swoimi talentami :P

Madeline

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie można kupić taką książkę?? Proszę o szybko odp.

użytkownik usunięty
Zlotko

http://merlin.pl/Sprzedawca-broni_Hugh-Laurie/browse/product/1,585926.html
chociazby tutaj:P

tom6k

Wczoraj na allegro znalazłam tą książkę w bardzo atrakcyjnej cenie (29,50) więc jeśli kogoś to interesuje, zarzucam link. Jak ktoś jest w stanie odebrać osobiście (tak jak ja) to zakup naprawdę się opłaca :)

http://allegro.pl/item404416024_sprzedawca_broni_hugh_laurie_priorytet_ss.html

fraszka_5

Również przeczytałem tę książkę i podpisuję się pod powyższymi opiniami. Jeśli jesteś fanem/fanką serialu "House", a lubisz czytać książki, to przeznacz sobie parę godzin, dzień czy miesiąc na przeczytanie tej pozycji z jednego powodu - warto.

Zwykly_widz

Również się podpisuje, książka mnie strasznie wciągnęła...i rozbawiła i szybko się ją czytało...teksty zapadające w pamięci i fajne cytaty rozpoczynające rozdziały ;)

Ponik_Kolny

Książkę tą już w czerwcu miałem okazję czytać, a... niedawno zrobiłem to jeszcze raz. Z równie wielką przyjemnością. Genialny humor, niebanalna akcja... Nie wiem jak wy - drodzy filmwebowi towarzysze, czytając miałem wrażenie że całą powieść napisał sam... doktor House.

Też tak mieliście?

Maskotek

Mam ją od pół roku. Jest po prostu rewelacyjna! Też miałam wrażenie że strasznie podobna do House'owego stylu ;) np. jakiś prawnik czy ktoś o nazwisku Chase i wieeeeeele podobieństw.


Hugh jest pom prostu cudowny :*:*:*

MiLusiAP

Tak, tez mam takie wrażenie....w sumie on też na motorze jeździ i tam niektóre momenty przypominały mi jakieś akcje z serialu ;]

użytkownik usunięty
MiLusiAP

to jest raczej zbieg okolicznosci lub Laurie do swoich talentow moze dopisac jasnowidztwo....

tom6k

Przeczytałam tę książkę i mam wrażnie że Laurie jest autorem scenariusza do House'a:) Według mojej, subiektywnej, przyznaję, oceny jest świetna. Cała napisana jest z niesamowitym poczuciem humoru, właśnie sarkastycznym, ironicznym i ciętym. Prawda, czasem trzeba się chwilę zatrzymać, żeby pojąć żart;P Dowcipna i błyskotliwa. Mocno polecam, wyjątkowo wciąga, tym bardziej obowiązkowa lektura fanów;)

tom6k

Zamówiłam sobie tą książkę i mam nadzieję ,że nie pożałuję ;)ale widać po waszych komentarzach ,że jednak nie ;)

magda13girl

Ja kupiłam, przeczytałam za jednym zamachem - na pewno nie będziesz żałować :). Książka świetna! Nie jest arcydziełem, ale w końcu nie to było jej celem. Napięcie wzrasta, opada - wszystko ok - a humor... no pyszności po prostu :D

tom6k

W marcu właśnie przeczytałam książkę w jeden dzień i bardzo fajna. Humor w tej książce gwarantowany . Laurie ma talent

magda13girl

Słyszałam same pochwały na temat książki ;) na razie zbieram kaskę tak żeby kupić ją sobie na wakacje ;D
i sądzę, że pochłonę ja w jedno popołudnie ;)

Immortal_

Jak coś to na tej stronce jest teraz promocja na książkę H. Lauriego - także zapraszam :D Zamiast 40 zł macie za 20 zł - z tym, że nie wiem ile wyniesie razem z kosztem wysyłki. Ale popatrzcie. Swoją drogą fajną mają wiosenną wyprzedaż :).

http://www.kdc.pl/produkt/10285/10/187634000/Sprzedawca-broni.html

tygrysulka

ostatnio chciałam kupić znalazłam ją i... żeby się zarejestrować musisz wydać 50 zł... nie miałam zbytnio czegoś innego na oku więc kupiłam na allegro :) i miło się czyta ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones