Hugh Laurie

James Hugh Calum Laurie

8,7
24 750 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hugh Laurie

Przeciętny aktor

użytkownik usunięty

Lubię go, w "Dr House" spisał się na medal. Nie jest to może wymagająca rola, amerykański akcent miał opanowany do perfekcji dużo wcześniej, ale wyszło znakomicie. Trochę dziwię się, czemu ludzie uważają, że to on stworzył postać doktora, jeżeli za każdym elementem - od dialogów poprzez charakteryzacją po scenariusz stoi niezły tłum ludzi, ale zasługuje na mocną 8. Tu zdobył popularność i myślę, że na tym popularność się skończy. Wiek nieco ogranicza możliwość rozwinięcia stosunkowo ubogiej kariery. Chociaż, kto wie?

Ma spory udział w brytyjskim przemyśle kabaretowym, co jednak nie trafiło do mnie za bardzo. Grał tam przeważnie ofiary losu, co wychodziło mu nieźle, ale nie przepadam za humorem w takiej postaci, więc nie będę oceniał. Lubię angielski humor, ale Laurie po prostu nie jest zbyt zabawny na scenie kabaretowej.

Reszta kariery to przeważnie niewielkie, nieznaczące role, na które nawet nie zwróciłem uwagi. Ciężko wystawiać za coś takiego jakąkolwiek ocenę.

Jedno trzeba mu jednak przyznać - świetnie radzi sobie z muzyką i pisaniem. "Band from TV" ma kilka bardzo dobrych coverów. Nie ma to jednak związku z aktorstwem, które ze względu na bardzo ubogi repertuar i czysto telewizyjny charakter plasuje się na bardzo odległej pozycji w moim rankingu. A role w serialach znaczą dużo mniej niż filmowe, wymagają mniej pracy, wysiłku, więcej błędów zostaje przez widzów wybaczonych, szczególnie w perspektywie 7 sezonów i kilkuset odcinków.

6/10, aktor tego rodzaju nie zasługuje na więcej. Niemniej z przyjemnością obejrzę go w kolejnych odcinkach Housa.

To nie jest wymagający rola ? Więc jaka rola jest wymagająca

użytkownik usunięty
Joker_27

Rola Hanksa w Forreście Gumpie, rola de Niro we Wściekłym Byku do której musiał przytyć 20 kilogramów, rola Nortona w Lęku pierwotnym, rola Deppa w "Piratach..." i wiele, wiele innych.
Bo czego wymagała od Lauriego rola Hausa? Utykania i wypowiadania kwestii. Nie musi grać twarzą, nie musi zmieniać wizerunku. Widziałeś film z castingu, który sam nagrał? Przedstawił się na nim dokładnie tak jak gra Housa i dokładnie tak jak wygląda.

Tak widziałem. Chyba o to chodzi w castingu by pokazać jak będzie się grało daną postać. Przedstawił się jak się przedstawił i...chwyciło, bo Shore postanowił że właśnie tak będzie wyglądał House zaniedbany i z trzydniowym zarostem. I patrząc na House'a widać że popełnił ogromne postępy w stosunku do swojej dawnej gry. Nie musi grać twarzą ? Boże myślałem że on tu strzela więcej min niż Carrey w swoich filmach jeśli chodzi o House'a komediowego i genialnie przedstawia House'a dramatycznego choćby tu przytoczyć można kilka odcinków - Detox, Three Stories, No Reason, House's Head, Saviors, Both Sides Now, Broken, Help Be. Dla mnie jest to bardzo wymagająca rola.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones