Hugh Laurie

James Hugh Calum Laurie

8,7
24 725 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hugh Laurie

Jest tak wysoko oceniony tylko z powodu wizerunku jaki ma w serialu i tylko dzięki pomysłowości producentów.
Pamiętacie jak odtwórca głownej roli pirson break był wysoko w rankingu, to teraz systematycznie spada:P
Wybałuszać oczy i czytać z kartki inteligentne riposty wcześniej napisane przez reżysera nie trzeba mieć talentu. Gdzie go jeszcze widzieliście w stuarcie malutkim w roli drugoplanowej gdzie główną rolę gra mysza hahah.
Owszem wizerunek w Hausie jaki wykreował i sobie dobrze z nim radzi jest ok. Ale do cholery jak może być lepiej oceniany niż Gary Oldman, Marlon Brando, Robin Willams czy Sean Penn .

galcius

Tylko że odtwórca głównej roli w Prison Break'u był słaby a to co Laurie robi w Housie to się w pale nie mieści i tyle

Joker_27

Laurie ma po prostu talent np. bardzo dobrze zagrał w czarnej żmiji i wielu innych filmach. Jest utalentowany i nikt nie powinien tego podważać.

TheEliza

Spoko talent jakiś tam ma ale do tych aktorów których wymieniłem się nie umywa i do wielu innych którzy są poniżej w rankingu. Jeśli ktoś nie potrafi ocenić gry aktorskiej to chociażby po dorobku filmowym widać kto jest dobry. Owszem lubię tego aktora jest charyzmatyczny w Hausie nie wyobrażam sobie kogo innego, ale znacznie go przeceniacie :)

galcius

Każdy ma prawo do subiektywnej opinii. Wolny kraj... Nie lubisz gościa nie oglądaj i po sprawie.

użytkownik usunięty
galcius

"Wybałuszać oczy i czytać z kartki inteligentne riposty wcześniej napisane przez reżysera (raczej scenarzystę, ale mniejsza)" to akurat nie jest trafny opis Lauriego, bo tak się skłąda, że Laurie sam jest mistrzem pisania arcyinteligentnych i przezabawnych dialogów, o wiele błyskotkiwszych niż w House'ie (choć niektórym trudno to sobie wyobrazić), co czynił współtworząc i występując w "Kawałku Fry'a i Lauriego" - postpythonowskiego programu satyrycznego. I choć może to nie jest najlepszy argument za wysoką rangą jego aktorstwa (bo nie zamierzam tego dowodzić - choć swoją drogą nie uważam go za gorszego od Oldmana czy Williamsa, tamci mają bardziej "kultowy" dorobek), jest to na pewno argument przeciw postrzeganiu go jako serialowego aktora-kukły do czytania kwestii. Ja osobiście podziwiam go jako osobowość, cenię intelekt, wszechstronne zainteresowania i wykształcenie - nieczęste cechy u wielu super-znanych aktorów. I nie waham się przed ocenieniem go wysoko, nawet jeśli ma to poskutkować umiejscowieniem go w rankingu powyżej aktorów, których - jako aktorów sensu stricto - cenię bardziej niż Lauriego.

Co do pisania arcyinteligentnych i przezabawnych dialogów to można jeszcze podać za przykład jego książkę Sprzedawca broni.
Gdyby wziąć cały dorobek Oldmana i Laurie'go to oczywiście że Oldman wygrywa, ale wystarczy spojrzeć na to co Laurie pokazuje w Housie. Ta rola już dawno przeszła do historii i przerosła sam serial. Laurie po prostu nie miał wcześniej szczęścia do zagrania takiej roli ale jak już dostał szansę to wykorzystał ją w 300%

użytkownik usunięty
Joker_27

Zgadzam się. Z mojej wypowiedzi to może nie do końca jasno wynikało, ale bardzo cenię jego aktorstwo, abstrahując nawet od ogólnej sympatii i obsesji na puncie "Kawałka Fry'a i Lauriego" i "House'a". Po prostu nie było moim celem udowadniać jego talent. Zdarza się, że aktorzy swoją szansę na zabłyśnięcie otrzymują stosunkowo późno, czasami dzięki roli w jakiejś komercyjnej produkcji i nie mają już szansy nadrobić strat w aktorskim dorobku, tak aby móc konkurować (pod względem tegoż dorobku) z innymi, wielce poważanymi aktorami. Ale to nie jest - nie powinno być - miarą ich talentu i umiejętności.

ania20s - nie napisałem tego że go nie lubię, owszem lubię tego aktora i bardzo ten serial. Tylko jeśli chodzi o aktora jest na przeciętnym poziomie, proponuję Ci czytać coś uważniej bo jak robisz to szybko to nie rozumiesz tekstu.
Co do wypowiedzi Joker_27 i AnotherGril macie argumenty, szanuje inteligentne wypowiedzi jakich mało na filmwebie. Może skłoni mnie to do obejrzenia "Kawałka Fry'a i Lauriego" i może docenię tego aktora.
Póki co jeśli chodzi o ocenę gry aktorskiej mam inne zdanie.

użytkownik usunięty
galcius

Nie wiem, czy "Fry i Laurie" pomoże Ci docenić jego aktorstwo - może, wręcz przeciwnie, utwierdzić Cię w przekonaniu, że to facet od wygłaszania ciętych ripost i zgrywania pajaca. Ale może chociaż się pośmiejesz trochę ;)

galcius

To, że ty myślisz, że każdy ocenia go przez pryzmat (świetnie zagranego) House'a, bo nie znasz innych jego ról, to jeszcze nie znaczy, że każdy tak robi.
Na stos.

galcius

to jest przedewszystkim szeroko utalentowany i wyksztalcony czlowiek. napisal swietna ksiazke i jest znakomitym muzukiem a co do House'a to Hugh urodzil sie dla tej roli. I nie czytal nic z kartki bo sam napisal kilka odcinkow a aktora z prison break ocenialy chyba napalone nastolatki bo koles jest dretwy jak kloc drewna.

galcius

Laurie "wybałusza oczy i czyta z kartki inteligentne riposty wcześniej napisane przez reżysera", a Oldman, Brando i Williams rozumiem że sami z siebie mówią przed kamerą? ;D nie wrzucaj wszystkich aktorów (Lauriego też) do jednego worka bo to bez sensu, każdy jest dobry na swój sposób i w każdym lubimy co innego. Poza tym nie przywołuj tytułów filmów (już samo naśmiewanie się z aktora który gra w filmach dla dzieci jest swoją drogą dziwne...ale mniejsza z tym) wytwórni amerykańskich. Wiadomo, że studia amerykańskie niechętnie przyjmują aktorów z zagranicy a jeśli już to dostają właśnie role drugoplanowe - tym samym przypominam że Laurie jest Anglikiem i sam fakt że robi zawrotną karierę w USA to też coś znaczy - tam byle kto nie staje się gwiazdą z dnia na dzień. Radzę się dokształcić na temat Lauriego i jego pełnej kariery, nie tylko filmowej i nie tylko tej którą robi w Stanach a dopiero potem pisać o swoim zażenowaniu dlaczego akurat ten aktor jest wyżej w danym rankingu od innego ;)

galcius

Współczuję Ci, jeśli cieszy Cię czyiś "upadek". A kto zapomni, ten zapomni, resztę powiedział już Joker_27. Swoją drogą też nie wyobrażam sobie innego aktora w roli głównego bohatera serialu Dr House.

galcius

Zgadzam się. Hugh to aktor jednej roli, co nie znaczy, że grać nie umie.
Jak to mówią - lepiej zagrać raz, a dobrze niż wszystko byle jak. :)

galcius

To dlatego, że bardziej znani aktorzy mają zwyczajnie WIĘCEJ opinii (Laurie - 7874, Williams - 17992). Im mniej jest opinii tym zwykle większa ocena, zwłaszcza za jedną udaną rolę (choć w przypadku Laurie nie mogę wypowiedzieć się na temat innych ról, których zwyczajnie nie widziałam, mówię tutaj ogólnie o aktorach). Trzeba się z tym liczyć, że popularniejszy aktor zwykle = więcej odegranych ról, a to natomiast = mieszany odbiór różnych ludzi, których oceniają zależnie od gustów.
Ranking aktorów na filmwebie nie ma żadnego odzwierciedlenia w ich talencie bądź jego braku.
PS. Kim jest Cichopek? Będę musiała to sprawdzić. Jestem pewna, że gdzieś o niej słyszałam. Cóż, google prawdę powie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones