Hugh Laurie

James Hugh Calum Laurie

8,7
24 750 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hugh Laurie

Sam studiuję angielski i wiem, że bardzo ciężko się przestawić na brytyjski akcent, a jak się całe życie mówiło po brytyjsku ;] Byłem przekonany, że to nie brytol.. Zauważcie jak mówi Chase, a jak mówi House. A w normalnym życiu House mówi tak jak Chase, tak więc sobie wyobraźcie jak zmienił akcent ;) Genialny kolo. Choć troszkę słuchać dźwięki z brytyjskiego (w serialu jak mówi),lecz ja zawsze myślałem, że po prostu ma wadę wymowy ;]

Na filmikach jego z youtube zauważyłem jednak, że pod wpływem tego ciągłego mówienia po amerykańsku, troszkę jego wymowa się zmieniła. W wywiadach już nie mówił jak czysty brytol :) Sam przyznał w programie telewizyjnym, że to prawda.

Się rozpisałem lol. Zaraz wejdzie wysoko do top100, może przekroczy jako pierwszy od stu lat, próg 6 miejsca? ;) Oczywistością jest, że spadnie szybko, lecz na prawdę gość ma talent i mam nadzieję, że pozostanie wysoko ;) Mało kto mnie tak przykleja do ekranu.. Umiejętności aż biją od tego gościa ;]

Nie dawajcie jedynek ludzie jak nie widzieliście przynajmniej Dr Housa z nim. Ja sam chciałem dać 1 temu serialowi jak wyprzedził Dextera, ale dobrze, że wpierw obejrzałem parę odcinków heh (i 3 serie wsysłem w pare dni).

pzdr

Kwic

a jak się całe życie mówiło po brytyjsku, to dopiero jest się na pewno ciężko przestawić (w tym przypadku na US)* < tak miało wyglądać to zdanie..

Kwic

Jestem przekonany, że w "normalnym życiu" Laurie nie mówi, jak Chase. Być może ma brytyjski akcent, ale na pewno nie australijski, anglisto.;-)

_Ja_

Heh kogo ja widzę ;) Hum, tzn. że Chase ma australijski? Ciekawe :)
Mam różne dialekty do nauki od czasu, warianty dźwięków w innych akcentach, ale to jest tylko na wykucie, tak więc nie przykładam wagi do innych niż brytyjski i amerykański :) ALe skoro tak mówisz, to pewnie to jakaś sprawdzona informacja, choć nie słyszałem specjalnie, żeby Chase wymawiał jakieś dźwięki inaczej niż brytole. Humm, zaciekawiłeś mnie trochę, sprawdzę specjalnie te warianty dla australijskiego :P Choć wydawało mi się, że np. ten koleś z 3 serii Prison Break'a ,jak on się nazywał...
Wistler? No, to on mówił właśnie tak inaczej np. Have a nice day (/dai/ zamiast /dei/). W każdym bądź razie przysłucham się uważniej następnym razem ;] Choć Chase'a mało w 4 serii.

pzdr ;)
PS: może "Chase" mieszkał w Anglii za bajtla :P

Kwic

od czasu do czasu*
innych dialektach*

Kwic

Musiałeś oglądać House'a w telewizji, z lektorem, albo naprawdę słabo Cię uczą na tych Twoich studiach. Akcent Chase'a to jedna z pierwszych rzeczy, jaka zwróciła moją uwagę w serialu, bo - swoją drogą - to całkiem fajny akcent. Mocny, wyrazisty, ale zupełnie inny od Irlandzkiego. Zresztą, posłuchasz, a sam się przekonasz.

Prison Break nie oglądam, więc Ci nic w tym temacie nie pomogę.

_Ja_

Niestety oglądałem na kompie :) Bez lektora. Fakt faktem, że jakoś specjalnie nie przysłuchiwałem się aktorom za bardzo. Co ma irlandzki akcent do brytyjskiego? :) Wiesz, myślę, że te akcenty nie mają jakoś od siebie wiele różnic i można było by pomylić australijski z brytyjski. Popraw mnie jeśli się mylę, bo nie zaglądałem jednak do notatek ;) Wolałem się nakuć i zjeść pizze z Da Grasso ^^ No i pograć w kręgle ;]

Dokładnie, przysłucham się bardziej, bo może coś mi umknęło.

No, a Prison Break to przecież hit lata 2012 :P (joke). Mi osobiście o wiele bardziej się podoba akcent "Desmonda" z Losta, niż Chase'a. To jest dopiero wypas.

pzdr

Kwic

Na akcentach się specjalnie nie znam, ale Chase powinien mieć australijski akcent, bo w końcu jest Australijczykiem jak wynika z oglądania serialu

Fluorescent

Niby jest ;) Nie no, ja się nie kłócę, bo też nie wiem ;] Słabo się przykładałem na lekcjach wychodzi na to. Jedno pewnym jest, że australijski i brytyjski nie różnią się od siebie jakoś drastycznie jak np. amerykański i brytyjski. Ale dooobra, ch****j tam z tym ;] Ważne jest to, że Laurie to świetny aktor ;]


pzdr

Kwic

ja się zgadzam z przedmówcami, to zdecydowanie JEST australijski akcent :) skoro ja, która nie wiem nic teoretycznego o wariantach angielskiego, czuję różnicę, to tym bardziej Ty, anglisto ;p

a akcent jest zbliżony do tego, którym mówi Claire, bo widzę, że oglądasz losta :)

Pozdrawiam :)

PS. No tak, też uważam, że Laurie jest świetny :]

triflee

Dobra dobra, może i macie racje :P Tak się przysłuchałem i faktycznie jakiś taki bardziej wyrazisty :) A jak słusznie zauważyłaś mam (miałem) TEORIĘ :P A Teoria zawsze idzie w zapomnienie hehe.

No tak, Claire to już ma zdecydowanie inny akcent ;]
Tak samo jak Wistler z Prison Break'a ;)

pozdrawiam

PS: to dobrze ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones